گردشگری

آشنایی با شهر سینفوئگوس کوبا (+تصاویر)

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

شهر سینفوئگوس در کوبا

 

معرفی شهر سینفوئگوس کوبا
اگر می خواهید به دهه ۵۰ میلادی سفر کنید، کشور کوبا گزینه ای مناسب بر شما است. شهر سینفوئگوس (Cienfuegos) که این کشور قرار دارد تلفیقی از سبک های مختلف معماری بوده که بیشتر آنها از میراثی از تاریخ پر فراز و نشیب این کشور است. سینفوئگوس بیشترین جاذبه های تاریخی کشور کوبا را دارد که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. غروب خورشید از حومه شهر سینفوئگوس بسیار دیدنی است.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

شهر سینفوئگوس تلفیقی از سبک های مختلف معماری است

شهر سینفوئگوس، ۲۵۰ کیلومتر با شهر هاوانا پایتخت کشور کوبا فاصله دارد. از بخواهید زمانی با تور به کشور کوبا سفر کنید، می توانیدبه راحتی از شهر هاوانا به سینفوئگوس با قطار به مدت ۷ ساعت بروید. نرخ بلیط سینفوئگوس از هاوانا با اتوبوس، بیست و پنج دلار است. البته از طریق هواپیما هم امکان رفتن به این شهر وجود دارد. در این زمینه بهتر است که از آژانس مسافرتی که بلیط خود را تهیه کرده اید سوال بنمایید.

 

فرودگاه بین المللی سینفوئگوس کد یاتا: CFG  در چهار کیلومتری مرکز شهر سینفوئگوس واقع شده است. اگر چه این شهر در سالهای اخیر فراز و نشیبهای بسیاری را تحمل کرده، اما همچنان جاذبه های مختص به خود را برای جذب گردشگر دارا می باشد. ظرافت خاصی که شهر سینفوئگوس در معماری و ساختمان‌هایش دارد بهترین دلیل برای رفتن به کشور کوبا و دیدن این شهر است. غروب خورشید شهر سینفوئگوس نمایی دیگر دارد.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

 شهر سینفوئگوس، ۲۵۰ کیلومتر با شهر هاوانا پایتخت کشور کوبا فاصله دارد

برخلاف آنچه که معروف است این شهر در ابتدا توسط Cacicazgo de Jagua که دارای اصلیت اسپانیایی بوده است شناسایی شده و نام او به رسم یادگار بر روی این شهر قرار داده شد. Cacicazgo که در زبان Taino به معنای (فرمانده سالار) بر روی این شهر قرار گرفت. اما در سال ۱۸۱۹ زمانی که مهاجران فرانسوی به شهر سینفوئگوس(Cienfuegueros) مهاجرت کردند و در این شهر مستقر شدند نام پادشاه خود را Fernandina به رسم افتخار بر روی شهر سینفوئگوس قرار دادند. این شهرک در سال ۱۸۲۹ به شهر تبدیل شد. و توانست نام قبلی خود را که سینفوئگوس (Cienfuegueros) به معنای فرمانده سالار بوده را بدست بیاورد.

 

شهرهای بسیاری است هم اکنون در این شهر نام آنها دارای ریشه فرانسوی می باشد. بخش های تاریخی که در این شهر وجود دارد، سال ۲۰۰۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در این شهر ۶ ساختمان از سالهای ۱۸۱۹ تا ۱۸۵۰ باقی مانده است و ۳۲۷ ساختما از سالهای ۱۸۵۱ تا ۱۹۰۰ و همچنین ۱۱۸۸ ساختمان از قرن ۲۰ میلادی در این شهر وجود دارد. در هیچ جای کارائیب نمی توان همچین ساختاری را پیدا کرد.

این شهر دارای مساحت ۳۳۳ کیلومترمربع بوده و ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد. سطح شهر ۲۵ متر بالاتر از سطح دریاست همانطور که گفتیم کشور کوبا بین الاجزایر است و بین دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک واقع شده است، پس این میزان فاصله از سطح دریا آنچنان هم عجیب نیست؛ شهر سینفوئگوس، به دو قسمت اصلی مرکز شهر سینفوئگوس (پوئبلو) و شبه جزیره سینفوئگوس (پونتا گوردا) تقسیم شده است.

معماری کشور کوبا صاحب یک سبک خاص نیست، بلکه تلفیقی از تاریخ این کشور است. مثلا در بخش‌هایی از شهر، معماری سبک باروک قابل مشاهده است و در جایی دیگر سبک کلاسیک فرانسوی به چشم می خورد. سبک های اروپایی هم به وفور در معماری بناهای این کشور دیده می شود. اگر به سراغ لیست شهرهای ثبت شده در آثار ملی یونسکو بروید، شهرهایی از کوبا مثل هاوانا، ترینیداد، سینفوئگوس و کاماگوی را خواهید دید. ما در این قسمت می خواهیم به معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر سینفوئگوس بپردازیم.

مجسمه مارتی
خوزه مارتی  رهبر استقلال کوبا در برابر امپراطوری اسپانیا بوده است. از همین رو به رسم یادبود از این قهرمان ملی در کشور کوبا یک میدان وسیع در شهر سینفوئگوس به منظور گذاشتن مجسمه این فرد اختصاص قرار داده شده است. که جزء جاذبه های ملی این شهر قلمداد می شود.

پارک خوزه مارتی
پارکی هم به نام این قهرمان ملی کوبا در شهر سینفوئگوس وجود دارد، که جز جاذبه های گردشگری مهم شهر به شمار می رود.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

پارک خوزه مارتی

قصر De Valle
این بنایی کی از هیجان انگیزترین و زیباترین  قصرهای شهر سینفوئگوس می باشد که در سال ۱۹۱۳-۱۹۱۷ ساخته شده است، اگر به این شهر رفتید دیدن قصر de Valle را از دست ندهید تنها ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت، اما تجربه ای لذت بخش از کشور تاریخی کوبا را در اختیارتان می گذارد. رستوران ها و هتل های بسیاری در اطراف این بنای تاریخی است.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

 عکس های شهر سینفوئگوس

قلعه De JAGUA
قلعه Jagua بین سالهای ۱۷۳۳ تا ۱۷۴۵ توسط یکی از مهندسین ارتش فرانسه به نام Don Jose Tantete Duvillier ساخته شد. مردم سینفوئگوس بر این باورند که روح بانویی که یک جامه بلند آبی رنگ زربفت به تن دارد، زیاد به  قلعه سینفوئگوس رفت و آمد می کند.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

 قلعه Jagua

کلیسای جامع Purisima Concepcion
کلیسای جامع در شهر سینفوئگوس در سال ۱۸۳۳  زمانی که این شهر تحت استعمار اسپانیایی ها بود افتتاح شد. این بنا جزء بناهایی از شهر سینفوئگوس است که در سال ۲۰۰۵ به ثبت سازمان جهانی یونسکو رسید.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

آبشار El NICHO
این آبشار بخشی از پارک ملی Collantes بشمار می رود. نام آن از آبشارهای بلوری که از رودخانهHanabanilla  میگذرند، گرفته شده است. در این منطقه امکان شنا، بازدید از غار و تماشا و غذا دادن به پرندگانی که در این ناحیه زندگی میکنند از جمله کارهایی است که در این منطقه آبشار El Nicho  می توانید انجام دهید.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

 آبشار El NICHO

مرکز تفریحی دلفیناریوم
دلفیناریوم سینفوئگوس یکی از جاذبه های معروف پرل است که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و به عنوان یکی از مراکز تفریحی و توریستی در این شهر معرفی شده است. گردشگرانی که به این مرکز تفریحی رفته اند از آن به عنوان یکی از بهترین قسمت های سفر خود در کوبا یاد کرده اند. ساعت بازدید از این مرکز تفریحی از ۱۰ صبح تا ۲ بامداد می باشد.

 

شهر سینفوئگوس,معرفی شهر سینفوئگوس,آشنایی با شهر سینفوئگوس

 ساحل رانچو لونا
این ساحل در ۱۸ کیلومتری مرکز شهر سینفوئگوس در کشور کوبا واقع شده است. در این ساحل دو تفریحگاه کامل و مجهز وجود اما با توجه به این که این منطقه جزء جذابترین مناطق سینفوئگوس می باشد گردشگران بسیاری رو به این ساحل می آورند از همین رو یک هتل و یک رستوران در این ساحل به منظور رفاه حال توریست ها وجود دارد.

 

منبع:eligasht.com

 

امیدواریم از این مطلب بهره کافی برده باشید ، مجله چه نیوز بهترینها را برای شما آرزو دارد ، با ما در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

امتیاز شما به این مطلب

مطالب پیشنهادی

دکمه بازگشت به بالا