اخبار چهره ها

خداحافظی با دیدیه دروگبا؛ سفیر صلح و عشق و آفریقا

وب‌سایت ورزش 11 – امیر دریکوند: چهارمین گلزن برتر تاریخ باشگاه چلسی، بی شک یکی از شخصیت های فراموش نشدنی و تاثیر گذار باشگاه آبی های لندن به حساب می آید که پس از سال ها هنوز هم در استمفورد بریج از احترام غیر قابل وصفی برخوردار است، مردی که از دل زاغه های ساحل عاج، کشوری پر از بحران و ویرانی نشان داد، هنوز هم می توان عاشق دنیا بود!

سفیر صلح و عشق، روح سوار تاریکی‌ها خداحافظ!

کارنامه فوتبالی دروگبا منحصرا به چلسی ختم می شود، او و آبی های لندن هر دو با یکدیگر بر سر یک سفره ترقی و پیشرفت را تجربه کردند، به همین دلیل است که نام چلسی، تداعی گر نام اوست، پیوندی ناگسستنی که هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند! کسی که می تواند به عدد 11 بی جان، روح ببخشد و آن را غیر قابل قیمت گذاری در هر ویترینی کند!

سفیر صلح و عشق، روح سوار تاریکی‌ها خداحافظ!

دروگبا در کشوری زاده شد که معادن فلزات گرانبها و اشیا قیمتی اش، اگر به طور مساوی میان تمام خانه های کشور تقسیم می شد، ساحل عاج خوشبخت ترین و خوشنود ترین مردم جهان را به خود می دید! او از دل ظلم و تاریکی، در زیر آسمانی که آرزوها را می بلعد و مردان را به کار اجباری و جنون و وحشت و بیماری مبتلا می کندبرخواسته بود، شاید دروگبا می توانست در همین لحظه یکی از شورشی ها افراطی اسلحه به دست باشد! اما رویاهای او برای نبرد با پلیدی ها بیش از آنچه که سقف رویاهای مردم شهر به حساب می آمد، بلند و آسمانی بود، جایی که هیچ کس نمی خواهد آرزوهایش را دفن کند…

برای پسر بچه ای که در 5 سالگی خانه را ترک می کند و در آسمان ابری فرانسوی ها طعم گس تنهایی را می چشد، دیگر چه چیزی برای از دست دادن وجود خواهد داشت؟! راز موفقیت او هم در همین بود! اما تفاوتی او با دیگر سیاه های رویامند قاره آفریقا، در قلب صلح طلب و در عین حال جنگنده اش بود، چرا که سالیانه صدها کودک و جوان سیاه آفریقایی کشور و شهر و خانواده خود را به مقصد نامعلومی برای یافتن رویاهایشان ترک می کنند، اما هرگز دروگبا نمی شوند!

سفیر صلح و عشق، روح سوار تاریکی‌ها خداحافظ!

دروگبا در خاطراتش همواره از نقش پر رنگ میچل، عموی خود یاد می کند، مردی که باعث شد تیتو دفاع راست را رها کند و به نقطه پر هیاهوی زمین منتقل شود، جایی که شخصیت امروزی او شکل گرفت و دنیا از یک پرنده سیاه مهربان پرده برداری کرد، روزهایی پر از گل و گل و گل …

نیازی به تکرار لوس اعداد و آمار نیست، قطعا با بررسی اعداد و آماری که دروگبا از خود به جای گذاشته است، او را مورد بی احترامی قرار خواهیم داد! مگر می توان مسیر فرشته های نجات را تحلیل کرد؟ تصورات و ذهنیات هرکس از ستاره ها متفاوت است، اما ابرقهرمانانی که می توانند به جنگ های خانمان سوز پایان بدهند، شادی محض را به خانه ها بیاورند و جاودانه ترین دوستی را با توپ و فوتبال و جهان برقرار کنند، ستاره نیستند! آنها خود منظومه شمسی اند!

سفیر صلح و عشق، روح سوار تاریکی‌ها خداحافظ!

سرانجام او به بازی زیبایی ها پایان داد، هرچند که حسرت برانگیز و تلخ، اما این پایان برای او پر از آغوش هایی است که برای ساعت های می خواهند به او خسته نباشید بگویند، شکست در فینال USL و به خانه کشاندن ساق هایی اندوهگین از فتح آخرین افتخار برای دیدیه تلخ است، اما این تلخی به زودی جبران خواهد شد، چرا که او این بار متفاوت تر از همیشه به فوتبال باز خواهد گشت.. استمفورد بریج در انتظار پسر خلف خود است.

امتیاز شما به این مطلب

مطالب پیشنهادی

دکمه بازگشت به بالا